Frezowanie CNC – niezawodna forma obróbki

Frezowanie CNC jest zaawansowanym technologicznie procesem obróbki, który znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Cieszy się dużą popularnością wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba precyzyjnego wykonania powtarzalnych elementów. Oprócz tego wykorzystanie frezowania CNC pozwala na uzyskanie doskonałej dokładności zarówno pod kątem wymiaru produktu, jak i struktury jego powierzchni.

Technologia polega na obrabianiu metodą wiórową poprzez stopniowe eliminowanie naddatku przetwarzanego materiału. Proces wspomagany sterowaniem systemem numerycznym w pełni zintegrowanym komputerowo umożliwia sprawną i wydajną pracę, co zdaje również egzamin przy masowej produkcji. W naszym parku maszynowym poprzez wykorzystanie specjalistycznego frezowania CNC z powodzeniem produkujemy nawet najbardziej skomplikowane komponenty, w tym na przykład formy do maszyny Kiefel, WM czy GN Plastics.

Frezowanie CNC 3- i 5-osiowe

Dysponujemy nowoczesnymi frezarkami z trzema i pięcioma osiami, dzięki czemu dopasowujemy obróbkę do potrzeb produkcyjnych. Zakres pracy naszych maszyn wynosi do 1500 × 800 × 600 mm, co pozwala na wszechstronne zastosowanie w przygotowywaniu różnorodnych elementów takich jak forma do maszyny WM i wielu innych termoformierek.

Frezowanie CNC 3-osiowe udostępnia szeroki wybór operacji między innymi z uwzględnieniem rzutowania wzoru czy zastosowania odsuniętego obszaru. Podczas obróbki wykorzystywane są frezy płaskie, kulowe oraz promieniowe. Zaawansowane programistycznie technologie pozwalają na usuwanie naddatku materiału w trzech kierunkach, a tego typu działanie jest wyjątkowo opłacalne i daje szybkie efekty.

Oprócz tego wykorzystujemy metodę frezowania CNC 5-osiowego, dzięki któremu istnieje możliwość tworzenia najbardziej skomplikowanych kształtów. Materiał jest usuwany niezwykle szybko z doskonałą dokładnością obrotową, a powierzchnia formy ma w efekcie idealne wykończenie. Takie rozwiązanie daje ogromne korzyści takie jak:

  • oszczędność czasu i kosztów,
  • świetna wydajność produkcyjna,
  • sposobność obróbki kształtów w jednym ustawieniu,
  • ograniczenie drgań narzędzi i szybka prędkość obróbki.

Oprogramowanie CAD/CAM w kierunku automatyzacji procesów

Dbamy o wysoką jakość naszych usług, dlatego podczas stosowania różnych metod obróbki CNC wykorzystujemy oprogramowanie CAD/CAM. Dzięki tej automatyzacji komputerowej uzyskujemy spójne wyniki i znacznie podwyższamy wydajność naszych metod. Co więcej, udaje się nam tym samym skracać czas przygotowania i w konsekwencji zlecenia realizujemy wyjątkowo sprawnie.

Pozostałe usługi obróbki skrawaniem

Oprócz zaawansowanego technologicznie frezowania CNC zajmujemy się również innymi metodami obróbki skrawaniem. W naszym parku maszynowym mamy nowoczesne szlifierki do płaszczyzn, dzięki którym dostarczamy idealnie gładkie formy. Szlifierka bramowa CNC o zakresie pracy 900 × 1600 × 600 mm umożliwia nam działania o szerokim spectrum. Co więcej, w razie potrzeby można skorzystać z usług wiercenia otworów głębokich, przy pomocy wiertarki poziomej CNC o zakresie pracy 1200 × 600 × 600 mm. Serdecznie zapraszamy do współpracy.